Pacientų teisių advokacijos žinias POLA gilino WECAN mokymų akademijoje

Vykdant pacientų teisių advokacijos veiklą itin svarbu gauti naujausių žinių iš pirmų lūpų, megzti kontaktus, vystyti tinklaveiką. POLA prezidentė Virginija Šetkienė ir projektų vadovė Asta Tamulėnė liepos 1-4 d. Frankfurte (Vokietija) žinių sėmėsi Europos onkologinių pacientų advokacijos tinklo darbo grupės WECAN (Workgroup of European Cancer Patient Advocacy Networks) mokymų akademijoje.

POLA atstovės dalyvavo įvairialypėje programoje, kuri šiemet apėmė vėžiu sergantiesiems ir jų interesams atstovaujančioms bendruomenėms aktualias tris pagrindines temas: advokacijos priemonės ir įgūdžiai; sveikatos priežiūros sistemos, politika ir prieinamumas; moksliniai tyrimai ir duomenys.

Pacientai, ekspertai ir organizacijų atstovai dalijosi savo įžvalgomis, patirtimi ir žiniomis seminaruose, dalyvavo įtraukiančiose diskusijose. Sesijų metu buvo aptariamos tokios sritys kaip naujausi vėžio tyrimų ir gydymo pasiekimai, efektyvi pacientų advokatūra, orientavimasis sveikatos priežiūros sistemose ir onkologinėmis ligomis sergančių pacientų bendruomenės įtraukimas.

Akademijoje dalyvavo arti 100 dalyvių: 22 Europos skėtinių vėžiu sergančiųjų organizacijų atstovai, 22 pranešėjai, vyko 24 sesijos, atstovų sulaukta iš 26 šalių.

2023-07-04

POLA PROGRAMĖLĖ