PADĖK SAU PASVEIKTI!
Kaip toliau gyventi išgirdus onkologinės ligos diagnozę? Kaip prisitaikyti prie pokyčių? Kaip padėti sau (ar artimam žmogui) sveikti, pasiruošti tyrimams ir valdyti gydymo sukeltus pašalinius poveikius?
Šie ir daugybė kitų klausimų sukasi kiekvieno onkologinio paciento galvoje. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), bendradarbiaudama su Nacionaliniu vėžio institutu ir Kauno klinikomis kviečia dalyvauti pagalbos grupėse, kurių metu gydytojai, slaugytojos, psichologai ir mitybos specialistai padės rasti atsakymus į aktualius klausimus, suteiks žinių ir patarimų, kaip lengviau įveikti kelionę per vėžį.
Kiekvieną mėnesį onkologiniai pacientai, besigydantys Nacionaliniame vėžio institute ir Kauno klinikose, kviečiami dalyvauti šių gydymo įstaigų patalpose vykstančiuose:
Projekto „Kartu padėti lengviau” pagalbos grupių užsiėmimuose, kuriuos veda sveikatos priežiūros, gyvensenos ir mitybos specialistai tokiomis temomis kaip (1) Pasiruošimas tyrimams; (2) Skausmo ir simptomų po gydymo valdymas; (3) Tinkama priešvėžinė, enterinė ir parenterinė mityba; (4) Lytinė onkologinių pacientų sveikata; (5) Odos priežiūra ir pragulų prevencija; (6) Slaugos priemonių pasirinkimas; (7) Burnos ertmės priežiūra; (8) Limfedemos nutekėjimas; (9) Paliatyvi slauga ir paskutinioji pagalba
Vieno užsiėmimo trukmė – 3,5 val., kursą sudaro 2 užsiėmimai, apimantys 4 skirtingas temas. Formuojamos nedidelės, iki 15 asmenų grupės, kuriose kviečiami dalyvauti ir pacientų artimieji.
Pageidaujantiems teikiamos individualios 60 min. trukmės mitybos specialistų konsultacijos (pagal išankstinę registraciją).
Projekto „Kartu prieš vėžį” pagalbos grupių užsiėmimuose, kuriuos veda patyrusios psichologės ir kurių metu pacientams suteikiamos naudingos įžvalgos ir patarimai apie tai, kaip apie savo ligą kalbėti su artimais žmonėmis, draugais ir kolegomis, kaip apie sveikatos būklę informuoti darbdavį, kaip prisitaikyti prie pokyčių susirgus ir padėti sau. Sudaroma saugi erdvė atsiverti, išsikalbėti ir užduoti rūpimus klausimus.
Vieno užsiėmimo trukmė – 4 val., kursą sudaro 3 užsiėmimai. Formuojamos nedidelės, iki 12 asmenų grupės. Pirmenybė registruotis į užsiėmimus pagal projekto sąlygas teikiama Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Šalčininkų, Širvintų ir Trakų rajonų gyventojams.
Pageidaujantiems teikiamos individualios 60 min. trukmės psichologų konsultacijos (pagal išankstinę registraciją).
Pagalbos grupių užsiėmimai periodiškai organizuojami ir regionuose.
Suderintas užsiėmimų grafikas ir informacija apie registraciją skelbiama skiltyje https://pola.lt/apie-pola/#renginiai
Jau įvykusių susitikimų akimirkas galite peržiūrėti mūsų Facebook paskyroje https://www.facebook.com/POLAasociacija/
Dalyvavimas susitikimuose ir individualios konsultacijos yra nemokamos, finansavimas užtikrinamas įgyvendinant ES paramos lėšomis finansuojamus projektus Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-01-0006 ir Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-03-0006, prašant užpildyti standartizuotas projektų dalyvių anketas ir pasirašyti projektų dalyvių sąrašuose.