„Pamatyk ir suprask, Lietuva!“ – keliaujančio konsultacijų kabineto turas per Lietuvą prasideda Vilniuje

POLA jungiasi prie Europos Sąjungos kovos su vėžiu misijos renginių Lietuvoje ciklo: 5-iuose Lietuvos miestuose atvyks ir veiks keliaujantis autobusas/„konsultacijų kabinetas”, pavadinimu „Pamatyk ir suprask, Lietuva”. Jis skirtas didinti visuomenės informuotumui apie vėžį ir skatins gyventojus pasitikrinti. Nors vėžys gali paliesti bet kurį žmogų, ES ir misija „Vėžys” (angl. Mission Cancer) imasi svarbių priemonių kovai su juo. Be to, kad sparčiai progresuoja ES finansuojami moksliniai vėžio tyrimai ir gydymas, mes galime pasirūpinti savimi ir savo bendruomenėmis, t. y. būti informuoti, ugdyti sveikus įpročius ir tikrintis sveikatą.

Moksliniai tyrimai rodo, kad per savo gyvenimą 1 iš 2 žmonių išgirs onkologinės ligos diagnozę. Sveikatai palanki gyvensena – subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas ir streso valdymas, reguliari profilaktinė sveikatos patikra – esminiai veiksniai, siekiant užkirsti kelią nedžiuginančioms prognozėms. Nuo mūsų priklauso išties daug – reikia domėtis, stebėti save, kūno siunčiamus signalus ir nenumoti į juos ranka.

Pagrindinis šio projekto tikslas – daugiau informuoti visuomenę apie vėžį ir tai bus daroma 5 renginių metu:

  • Europos dienos renginyje Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje, gegužės 9 d. – vaizdo reportažas.
  • Vilties bėgime Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje, gegužės 19 d.
  • Kauno gimtadienyje Kaune, Rotušės aikštėje, gegužės 23-25 d.
  • Festivalyje „Ant rubežiaus” Šiauliuose, gegužės 30 d.
  • Alytaus miesto šventėje, birželio 14-16 d.

Grafikas priderintas prie masinių renginių miestuose – autobusas – „konsultacijų kabinetas”  atvyks į juos, čia gydytojai ir/ar mokslininkai / slaugytojai / vėžį išgyvenę pacientai atsakys į praeivių, lankytojų klausimus, pakonsultuos apie sveiką gyvenseną bei vėžio prevenciją, ankstyvosios patikros programas.

Skatinkime vieni kitus pasidomėti ir imtis veiksmų prieš vėžį. Kartu mes galime pakeisti situaciją. Iki pasimatymo!

POLA PROGRAMĖLĖ