Parama

Drauge sveikti lengviau! Padėkite sergantiems onkologinėmis ligomis, prisidėdami prie paramos POLA veiklai.

Visus metus norimą paramos sumą perveskite į POLA sąskaitą

1. Paramą skiriant pinigų pervedimu į SEB banką:

 • Sąskaitos nr.: LT 63 7044 0600 0779 8055
 • Banko kodas: 70440, AB SEB bankas
 • Gavėjas: Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijа
 • Įmonės kodas: 302704554

2. Paramą skiriant per Paysera bankininkystę:

Norėdami pradėti, spauskite apačioje esantį mygtuką „Paysera”

Donation

Paaukoti

3. Paramą skiriant per PayPal apmokėjimo sistemą:

Norėdami pradėti spauskite apačioje esantį mygtuką „Paaukoti”

Donation

Paaukoti

4. Paramą skiriant per Contribee paramos platformą:

Norėdami pradėti spauskite apačioje esantį mygtuką „Skirti paramą”

Donation

Skirti paramą

5. Paramą skiriant Stripe apmokėjimo būdu:

Norėdami pradėti spauskite apačioje esantį mygtuką „Skirti paramą”

Donation

Skirti periodinę 5 EUR paramą

Donation

Skirti vienkartinę paramą

6. Tapkite nuolatiniais POLA rėmėjais:

Jūs galite paskirti kasmėnesinę sumą POLAi – periodinė auka. Bet kuriame banko skyriuje arba naudodamiesi e-bankininkyste galite sudaryti periodinės paramos sutartį. Ją sudarius, kiekvieną mėnesį Jūsų parinkta suma bus pervedama POLA veiklai. Sumas galite rinktis nuo 1 EUR. Kaip sudaryti periodinį mokėjimą? Pasirinkite savo banką ir raskite daugiau informacijos:

Jei šiame sąraše nėra Jūsų banko, susiekite su savo banku ir sužinokite sąlygas.

Būtina nurodyti POLA rekvizitus:

 • Sąskaitos nr.: LT 63 7044 0600 0779 8055
 • Banko kodas: 70440, AB SEB bankas
 • Gavėjas: Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijа
 • Įmonės kodas: 302704554

SVARBU! Pasirinkti paramos trukmę, pavedimo periodiškumą ir aukojamą sumą (pvz., 2024-02-01 – 2025-02-01; kiekvieną mėnesį, 8 EUR).

Siųskite piniginę paramą SMS žinute

POLA veiklai paramą galite skirti skambučiu ar SMS žinute.

Skambinkite/ siųskite žinutę trumpuoju Nr. 1408, skambučio kaina 5 Eur

Aukokite projektui „Padėk gyvenimui laimėti prieš vėžį“ www.aukok.lt portale

Auka www.aukok.lt portale – spauskite čia.

Padėk gyvenimui laimėti prieš vėžį

Lietuvoje kasdien onkologinės ligos diagnozę sužino daugiau nei 50 asmenų. Kasdien vis nauji asmenys atsiduria naujoje realybėje, naujame, nepažiniame, dažnai bauginančiame kelyje, kur be žemėlapių ir padedančių susiorientuoti gidų sprendžia tuos pačius klausimus, problemas, su kuriais jau buvo susidūrę ir galbūt net išsprendę kiti asmenys, kaip, pavyzdžiui – ar mano jaučiami simptomai reiškia, kad man vėžys, per kiek laiko man turi patvirtinti diagnozę ar atmesti ligos įtarimą, paskirti gydymą, kas toliau, kaip padėti sau sveikti, ar būtina koreguoti gyvenseną, ką vartoti, o ko vengti ir t.t.

Gerai žinodama su onkologinės ligos diagnoze susiduriančių asmenų ir jų artimųjų poreikius ir siekdama juos spręsti, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pradeda naują projektą, kuriuo kvies pagalbos, patarimų, palaikymo kreiptis į vieną iš naujai veiklą pradedančių POLA savanorių – pacientų gidų.

„Jei savo ligos pradžioje būčiau gavusi tokią pagalbą, kokią dabar drauge ruošiamės teikti, mano gyvenimas būtų buvęs daug lengvesnis. POLA – tai priėmimas, pagalba, palaikymas, patogiai pateikiama informacija sergančiam,“ – savo nusiteikimu naujos POLA iniciatyvos startui dalinasi būsimieji pacientų gidai.

Tyrimai rodo, kad pacientai dažniausiai pasikliauja kitų pacientų, praėjusių panašų kelią, patirtimi. Nesvarbu, kuriame onkologinės ligos etape žmogus būtų, jam kyla daug įvairių klausimų. POLA projekto pacientų gidai padeda ne tik atrasti pusiausvyrą, kai užklumpa nežinia, bet ir susiorientuoti, kaip išspręsti praktinius gyvenimo klausimus, tokius kaip išmokos, nedarbingumo nustatymo procedūros, paaiškina, kokią pagalbą gali suteikti POLA. Šie savanoriai padeda sergantiesiems ar jų artimiesiems nepasiklysti informacijos apie ligą gausoje, įkvepia kasdienybėje ir neša viltį gyvenimui. Visi jie turi asmeninę sąsają su liga: sirgo ar serga patys, dalis yra pacientų artimieji. Sužinojus ligos diagnozę, dažnam labai svarbu žinoti, kad šią diagnozę kitiems jau pavyko įveikti, išgirsti pasakojimų, pasidalinimų, kas svarbu laukiant gydymo ar pasiekus remisiją, kaip elgtis, jei gydymo galimybės jau išsemtos. Šio projekto dėka savo „ligos pakeleivius“ galima rasti net pagal 20 skirtingų vėžio lokalizacijų, o pagalbą teikia net 60 savanorių iš įvairių Lietuvos miestų.

Drauge padėkime onkologiniams pacientams ir palaikykime juos ligos kelyje!

Norėdami paremti projektą spauskite čia.

Skirkite iki 1,2 proc. sumokėto GPM (gyventojų pajamų mokesčio)

Norėdami paskirti 1,2% GPM POLAi, šiemet tai padaryti galite iki gegužės 2 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemoje https://deklaravimas.vmi.lt

Dėmesio! Nuo 2022 metų GPM paramos skyrimas galimas tik elektroniniu būdu.

Kaip skirti GPM paramą ?

 • Parama skiriama užpildant prašymą internetu.
 • Prisijunkite prie Elektroninio deklaravimo sistemos: https://deklaravimas.vmi.lt
 • Prisijungę prie sistemos, skiltyje „Deklaravimas“ pasirinkite laukelį „Pildyti formą“, prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų“ sąraše.
 • Pasirinkite formą FR0512 ir formos pildymo lange spauskite mėlyną gaublio ikoną.
 • Paspaudus gaublio ikoną, atsidarys pirmasis paramos vedlio langas. Jei vedlys neatsidaro iš karto, tiesiog atnaujinkite puslapį.
 • Formos lange E1 nurodykite gavėjo tipą: 2
 • Formos lange E2 įrašykite POLA paramos gavėjo identifikacinį numerį – 302704554
 • Formos lange E3 įrašykite mokesčio dalies paskirtį – Parama POLA veiklai
 • Formos lange E4 laukelyje nurodykite GPM skiriamą dalį procentais – galima iki 1,2 proc., bei kuriam laikotarpiui norite skirti savo paramą.
 • Atkreipiame dėmesį – tuo atveju, jei paramą norite skirti ne tik POLA, bet ir kitam Jums svarbiam paramos gavėjui, GPM paramą galima padalinti, paskiriant dalį nuo 1,2 proc. GPM: pvz., po 0,6 proc., po 0,8 ir 0,4 proc. ir pan., kad bendra suma neviršytų 1,2 proc.
 • SVARBU! E5 laukelyje galima pažymėti, kad paramą skiriate daugiau nei vieneriems metams, pvz., penkeriems metams (vieno deklaravimo metu 1,2% parama gali būti skiriama konkrečiai organizacijai iš karto penkeriems mokestiniams metams, pradedant 2023 m.).
 • Baigę pildyti formą, spustelėkite laukelį „Pateikti“.

 

 • VMI vaizdo instrukcija, kaip skirti paramą – šioje nuorodoje. (nuo 04:41 sek.)
 • Trumpa vizualinė medžiaga: žiūrėti čia.

 

 

VERSLUI: kaip galite padėti onkologiniams pacientams

Padedame sveikti daugiau kaip 45 tūkst. Lietuvos šeimų. Tikime, kad sutelkę jėgas galime padėti dar didesniam skaičiui pacientų, o mūsų balsas, kalbant apie onkologinių pacientų teises, vėžio stigmą visuomenėje skambės dar garsiau.

Pasirinkite Jums tinkamiausia bendradarbiavimo būdą arba aptarkime galimas bendras naujas iniciatyvas.

Pagalbos būdai:

Paremkite mūsų veiklas savo prekėmis ir/ar paslaugomis. Vykdome daug veiklų – nuo tyrimų, edukacinių užsiėmimų, sveikatos raštingumo didinimo iki nemokamai teikiamų specialistų konsultacijų ir pirmosios išmaniosios POLA programėlės onkologiniams pacientams vystymo. Tad ir pagalbos reikia įvairios. Tikime, kad drauge rastume optimalų būdą, kaip Jūsų prekės, paslaugos ar skiriamas laikas galėtų būti panaudotas kuo prasmingiau.

Tapkite POLA kortelės partneriu. POLA kortelė vienija jau daugiau kaip 45 tūkst. onkologinių pacientų ir 150 partnerių, kurie kortelės turėtojams suteikia nuolaidas. Prisijunkite prie partnerių būrio – Jūsų nuolaida gali reikšmingai palengvinti onkologinių pacientų gyvenimą.

Bendradarbiaukime kuriant Jūsų įmonės tradicijas. Jei skatinate darbuotojus imtis socialinių iniciatyvų, dalyvaujate paramos akcijose, kartu su komanda sprendžiate, kam skirti įmonės paramą – POLA gali tapti Jūsų partneriu, kuris išsamiai papasakos, kam buvo panaudota parama.

Didinkite savo darbuotojų žinias apie vėžio prevenciją. Ar žinote, kad net 50 proc. mūsų sveikatos priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo, o tik 20 proc. lemia genai, aplinka – taip pat tik 20 proc. ir tik 10 proc.  – medicinos bei sveikatos apsaugos kokybė.  Esame parengę Jūsų darbuotojams paskaitą, apie tai, kokie mitybos, fizinio aktyvumo, gyvensenos įpročiai mažina riziką susirgti vėžiu,  kokios yra siūlomos vėžio prevencijos programos ir kodėl svarbu jose dalyvauti.

Savanorystė. Jei skatinate darbuotojų savanorystę, POLA gali padėti Jūsų darbuotojams išnaudoti jų profesines ir asmenines komeptencijas teikiant prasmingą pagalbą onkologiniams pacientams.

1,2 proc. GPM. Jei nuosekliai remiate pasirinktas organizacijas ir skatinate darbuotojus joms pervesti  1,2 proc. GPM, būsime dėkingi, jei šių organizacijų sąraše atsidurs ir POLA.

Neradote Jums aktualaus pagalbos būdo? Turite daugiau idėjų? Susisiekime ir viską aptarkime – info@pola.lt

Visus savo partnerius viešiname savo interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, POLA naujienlaiškyje.

POLA PROGRAMĖLĖ