Pasaulinės kovos su vėžiu dienos proga – seminaras apie vėžio prevenciją įmonėje „Thermo Fisher Scientific“
Vasario 4 d. minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, siekiant vykdyti darbuotojų švietimą apie sveikatai palankios gyvensenos reikšmę vėžio prevencijai, įmonės „Thermo Fisher Scientific“ darbuotojams buvo surengtas POLA nuotolinis seminaras vėžio prevencijos tema. Seminarą vedė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos – hematologijos klinikos gydytoja onkologė chemoterapeutė Dainora Mačiulienė, nuo 2019 m. su POLA organizacija bendradarbiaujanti ir konsultuojanti onkologinius pacientus įvairiais su gydymu susijusiais, gyvensenos klausimais. Renginį moderavo POLA projektų vadovė Agnė Švainickienė. Pasak įmonės „Thermo Fisher Scientific“ Iniciatyvių darbuotojų grupės vienos iš vadovių Jurgitos Rubekinos, surengti seminarą paskatino siekis didinti įmonės darbuotojų supratimą apie onkologinius susirgimus, jų prevenciją ir sveikatai palankios gyvensenos svarbą.
Per 220 įmonės „Thermo Fisher Scientific“ darbuotojų auditorija klausėsi gydytojos pranešimo tema „Misija (ne)įmanoma“ apie vėžio prevenciją, gyvensenos pasirinkimus, lemiančius – ar susirgsime vėžiu, ar ne. Lektorė pabrėžė onkologinės kultūros Lietuvoje stoką, kada onkologiniai susirgimai vis dar yra mistifikuojami, pilna daug išankstinio nusistatymo tiek dėl gydymo, tiek pačių pacientų atžvilgiu ir pan. Pasak D. Mačiulienės, vis dėlto, svarbiausia yra tai, ką mes, žinodami apie vėžio rizikos veiksnius, savo gyvenime su šia informacija darome, kokie yra mūsų gyvensenos principai. Ji pažymėjo, kad labai svarbu vadovautis holistiniu požiūriu tiek esant sveikiems, tiek susirgus, nes jei susergame, tai serga ne tik tam tikras organas ar organų sistema – serga visas žmogus, liga paliečia tiek fiziškai, tiek dvasiškai ir emociškai. Gydytoja pateikė daug praktinių patarimų, kokiais principais vadovautis, siekiant išlikti sveikiems ir pabrėžė, kad svarbiausia įvertinti, ar nėra prarajos tarp to, ką žinome apie ligų prevenciją ir tarp to, ką iš tiesų darome gyvenime, kad būtume sveiki. Seminaro dalyvius paragino nepamiršti savęs, laikytis sveikatai palankaus mitybos, poilsio režimo, atkreipė dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą, ilgalaikio streso, žalingų įpročių poveikį sveikatai. Seminaro pabaigoje lektorė atsakė į gausius dalyvių klausimus apie sportą, mitybą, vėžio prevencines programas, onkologinius tyrimus ir kt.
Gydytoja Dainora Mačiulienė, kuri yra ir Integracinės onkologijos centro steigėja, pažymi, kad vienas iš jos kaip onkologės chemoterapeutės tikslų – sukurti onkologinę kultūrą Lietuvoje – didinant sveikų žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis ir jų artimųjų informuotumą, sklaidant mitus, susijusius su šiomis ligomis, specializuotą informaciją ir kvalifikuoto onkologo konsultacijos galimybę priartinant prie gyvenamos vietos regione, esant poreikiui – užtikrinant diagnozės tikslinimą, nukreipimą tolimesniam gydymui į specializuotus centrus.
2022-02-04