POLA atkreipia SAM dėmesį į dalykinės informacijos ir emocinės paramos poreikius, patvirtinus onkologinės ligos diagnozę

Liepos 15 d. Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųstame POLA rašte dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. spalio 29 d. įsakymo Nr. V-1173 ,,Dėl onkologijos dienos stacionaro paslaugų teikimo ir šių paslaugų išlaidų apmokėjimo privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo” pakeitimo projekto informavome, kad palaikome ir pritariame Projekte nurodytiems pokyčiams bei pažymėjome, kad pacientams, kuriems pirmą kartą diagnozuota onkologinė liga, būtina suteikti išsamią gydytojų konsultaciją, papildomai užtikrinant medicinos psichologo konsultaciją. Taip pat atkreipėme dėmesį, kad sveikatos priežiūros įstaigos turėtų būti supažindinamos su Projekte nurodytais pokyčiais, siekiant užtikrinti, kad minėti pokyčiai būtų tinkamai įgyvendinami praktikoje.

Bendraudami su savo bendruomenės nariais, pastebime, kad onkologiniams pacientams ne tik labai dažnai yra reikalingos daugiadalykės komandos konsultacijos, bet taip pat ypač reikalinga ir psichologo pagalba.

Visą raštą galima skaityti čia.

2022-07-15

POLA PROGRAMĖLĖ