POLA atstovės dalyvauja metiniame Digestive Cancers Europe (DiCE) susitikime Barselonoje

POLA direktorė Neringa Čiakienė ir viceprezidentė Virginija Šetkienė dalyvauja birželio 30- liepos 2 dienomis vykstančiame Europos sergančiųjų virškinamojo trakto navikais organizacijos Digestive Cancers Europe (DiCE) metiniame visuotiniame narių susitikime ir Masterclass mokymuose.

Digestive Cancers Europe (DiCE) yra skėtinė organizacija, vienijanti 40 nacionalinių narių – pacientų, sergančių virškinamojo trakto navikais, organizacijų (kolorektalinio, stemplės, skrandžio, kepenų, kasos bei retais virškinamojo trakto navikais) daugiau nei 30-yje Europos šalių. DiCE teikia plačią bendruomeninę paramą savo nariams, stiprindama jų pajėgumus ir atverdama galimybes dalintis gerąja praktika, mokytis naujų įgūdžių bei stiprinti kolektyvines žinias. DiCE vizija – prisidėti prie ankstyvosios vėžio diagnostikos gerinimo ir mažinti mirtingumą dėl virškinamojo trakto vėžio, padidinti išgyvenamumą sergant šiomis ligomis bei pagerinti pacientų gyvenimo kokybę. DiCE siekia sudaryti galimybes pacientams dalyvauti visų lygių sprendimų priėmimo procese – viešosios politikos, sveikatos priežiūros paslaugų, industrijos ir tyrimų srityse.

Susitikime dalyvaujančios 23 organizacijos pasidalino savo gerosios patirties pavyzdžiais, įdomiausiais projektais ir iniciatyvomis, POLA direktorė pristatė POLA kortelės projektą ir praeitais metais sukurtus edukacinius video ir leidinius. Mokymų metu dėmesys skirtas inovacijoms gydymo srityje, genetinių tyrimų ir biomarkerių reikšmei parenkant gydymą, mikrobiotos svarbai; apžvelgti pacientų įsitraukimo į naujų vaistų kūrimo procesą aspektai, diskutuota dėl paveikių advokacijos iniciatyvų, siekiant geresnio ligos valdymo, gyvenimo kokybės, efektyviau veikiančios prevencijos.

Tokie susitikimai sustiprina tikėjimą POLA misija, įkvepia naujų idėjų, suveda su bendraminčiais ir padeda pagrindus naujiems projektams ir iniciatyvoms.

2022-07-01

POLA PROGRAMĖLĖ