POLA diskutavo Centrinės ir Rytų Europos šalių pacientų forume Budapešte

Rugsėjo 21-22 d. POLA direktorė Neringa Čiakienė ir POLA vyriausiasis patarėjas Šarūnas Narbutas dalyvavo Budapešte (Vengrija) vykusiame Antrajame Centrinės ir Rytų Europos šalių pacientų forume, kur drauge su kitomis šio regiono skėtinėmis pacientų organizacijomis diskutavo apie pacientų organizacijų įsitraukimo į sveikatos politiką svarbą, kuriamą pridėtinę vertę, bendradarbiavimo (tiek tarpusavyje, tiek su kitais socialiniais partneriais, tiek su sprendimų priėmėjais) svarbą, dalinosi geraisiais pavyzdžiais ir nesėkmėmis, diskutavo apie tai, kaip išlaikyti ir palaikyti organizacijų veiklos tęstinumą, užtikrinti tvarumą, keičiantis vadovams, savanoriams, ieškant finansavimo galimybių.

Šie susitikimai ne tik suteikia naujų idėjų, dovanoja pažinčių, bet ir stiprina motyvaciją, įkvepia nenuleisti rankų ir balso atstovaujant silpniausių sveikatos priežiūros sistemos dalyvių – pacientų – interesams.

Centrinės ir Rytų Europos šalių pacientų metinis forumas sukviečia pacientų ir industrijos lyderius, kad jie keistųsi gerąja patirtimi, spręstų bendrus iššūkius ir atrastų naujų galimybių, susijusių su pacientų įtraukimu, ir patobulintų šio regiono pacientų įtraukimo planą, kurį rengiant šios suinteresuotos šalys dalyvavo. Pirmasis Centrinės ir Rytų Europos pacientų forumas įvyko 2022 m. rugsėjį Prahoje, subūrė 30 dalyvių iš 11 šalių, jo rezultatas – 7 nacionalinės pacientų įtraukimo strategijos ir veiksmų planai, kuriuos rengė šalys nuo Baltijos regiono iki Pietryčių Europos.

2023-09-25

POLA PROGRAMĖLĖ