POLA komandos susitikime Šilutės rajone – bendrystės dvasia bei dėmesys vidinei ir išorinei tinklaveikai

Liepos 15-16 dienomis nuostabiame Pamario krašte Mingėje (Šilutės r.) vyko POLA komandos metinis susitikimas. Šiemet dalyvius pasitiko svetingosios POLA narės – Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva Femina“ moterys, vadovaujamos Danos Butkienės. Širdingai ačiū Joms už visą rūpestį ir organizavimą, kad iš visos Lietuvos susirinkę dalyviai galėjo betarpiškai pajusti Mažosios Lietuvos dvasią. Gera kaskart pasitvirtinti žinojimą, kad esame vieni dėl kitų, ne tik dėl savęs. Gera, kad yra apie daug ką pasikalbėti, seniai nesimačius pajusti bendrystės dvasią. „Mūsų laikas drauge – tai didžiausias turtas, o čia, Mingėje, kur laikas net, atrodo, dar labiau sulėtėja, galime geriau pajusti to laiko drauge prasmę,” – sveikindama susirinkusiuosius sakė POLA direktorė Neringa Čiakienė. „Ačiū visoms POLA draugijoms, kad POLA bendruomenės traukinys toks greitas ir stabilus, pilnas rūpestingų, tokia pat patirtimi galinčių pasidalinti šviesių ir entuziastingų žmonių, savanorių, kurie tiesia pagalbos ranką kitiems, ir savo gyvenimu liudija, kad onkologinė liga – tai tikrai ne kelio pabaiga, tai nauja pradžia,” – kalbėjo POLA prezidentė Virginija Šetkienė.

Daug gražių sveikinimo žodžių susirinkusiems išsakė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Edvardas Jurjonas, Kintų, Saugų ir Vilkyčių klebonas kun. Aloyzas Žygaitis, POLA valdybos narys Paulius Rakštys. Susirinkusiųjų darbo komandoje įgūdžius lavino kolektyvo „Žvejytės“ vedama edukacija, kupina autentiškos dvasios, įtraukiančių šokių ir skambiomis dainomis lydimų žaidimų.

Po pietų POLA ir Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos atstovų bendradarbystės erdvėje vyko diskusijos, kur aktualiomis žiniomis pasidalino Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos atstovės gydytojos Alma Astafjeva ir Giedrė Baršauskienė, o apie onkologinių pacientų atvejo vadybininko atsiradimą onkologijos centruose papasakojo lektorė Samanta Savickaitė-Šemrejienė.

Vakare laukė Saugų moterų ansamblio „Vakarė“ bei kapelos „Vėtrungė“ koncertas.

Antroji renginio diena buvo skirta darbo komandoje bei bendradarbiavimo įgūdžių stiprinimui, savęs patyrimui per fizinio aktyvumo pratimus vandenyje. Kadangi užsiėmimai vyko keliaujant laivu po Nemuno deltą, turėjome galimybę patirti nuostabų Šilutės krašto gamtos grožį, kuris visiems įsimins ilgam.

POLA susitikimas finansuotas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir NVO fondo projektui „POLA tvarumo užtikrinimas, tinklaveikos stiprinimas” skirtomis lėšomis.

Nuotraukos – POLA ir Violetos Astrauskienės.

2023-07-17

POLA PROGRAMĖLĖ