POLA komandos visuotiniame susitikime – sprendimų dėl svarbiausių pacientams problemų ieškojimas, bendradarbystės erdvė, motyvacijos savanorystės kelyje stiprinimas

Rugsėjo 17-18 d. POLA bendruomenę – onkologinių pacientų asociacijų atstovus bei savanorius iš visos Lietuvos subūrė Vilkaviškio rajone, Bartninkuose. Čia vyko kasmetinis POLA komandos susibūrimas – diskusija apie sveikatos priežiūros sistemos aktualijas bei med. psichologės, psichoterapeutės dr. Jolantos Žilinskienės mokymai apie savanorystės kasdienybę, savanorių emocinę sveikatą. Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė garbūs svečiai – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio dekanas kun. Virginijus Gražulevičius, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė.

Reginio pradžioje dalyvius pasveikino POLA prezidentas Gediminas Žižys ir direktorė Neringa Čiakienė, padėkojo renginio organizatoriams – Vilkaviškio onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ vadovui Kaziui Bagušiui ir pavaduotojui Juozui Balanevičiui. POLA vadovai pasidžiaugė, kad kaskart susitikus taip gera jausti buvimo drauge jėgą ir dovaną – visaapimantį bendrystės jausmą, padėkojo savanoriams už jų dovanojamą brangų laiką ir dalinimąsi patirtimi su kitais, tokio pat likimo žmonėmis bei nešamą jiems viltį. „Džiaugiamės, kad jau tradicija tapę kasmetiniai susitikimai vis kitame Lietuvos krašte suteikia progą šią bendrystę išgyventi vėl ir vėl,” – kalbėjo POLA vadovai.

Renginio metu drauge su sveikatos apsaugos ministru ieškojome sprendimų pacientams aktualiausioms problemoms,  dalyviai išsakė savo patirtį bei kitų pacientų sunkumus, su kuriais jie susiduria eidami onkologinės ligos keliu. Kaip pažymėjo pacientų draugijų atstovai, padėtį labiausiai apsunkina ilgos laukimo eilės vizitui pas gydytoją, pasitaikantis medicinos įstaigų personalo atsainus požiūris į pacientą, empatijos, atjautos trūkumas, nesusikalbėjimas. Ministras, dėkodamas už pasitikėjimą ir pasidalintą patirtį, pažymėjo, kad svarbu nepamiršti, jog sveikatos sistemą gerinant turi stengtis visos jos grandys – tiek medikai, pacientai, tiek sveikatos politikai. POLA prezidentas G. Žižys atkreipė dėmesį, jog labai svarbu į teisės aktų, gerinančių sveikatos sistemą, rengimą būtų įtraukti ir pacientai, kad būtų sukurti mechanizmai, užtikrinantys pacientų organizacijų dalyvavimą teisėkūroje, kad neliktų vietos nesusikalbėjimui.

Vėliau renginio bendradarbystės erdvėje vyko psichologės psichoterapeutės J. Žilinskienės mokymai apie komunikaciją su pacientais ir savanorių motyvaciją ilgalaikėje perspektyvoje. Dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų savanorystės kasdienybei, kaip išlaikyti ribas bendraujant su pacientais, kaip tinkamai savanorystėje pasirūpinti savo emocine sveikata, išlaikyti emocinę higieną, planuoti darbo ir poilsio laiką, siekiant išvengti perdegimo.

Renginio vakarą praturtino smagūs ir talentingi Vilkaviškio krašto kolektyvai „Rudenėlis“ ir „Versmė“. Pasibaigus susitikimui, visi išsiskirstėme pasikrovę teigiamos energijos, bendrumo jausmo, naujo įkvėpimo apie savanorystę ir sutarę kitais metais pasimatyti Šilutėje, kur mūsų lauks draugija „Viva Femina“.

Susitikimas ir mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „Nemokama pagalba kiekvienam onkologiniam pacientui“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Už nuotraukas dėkojame Vilkaviškio rajono savivaldybei.

2022-09-19

POLA PROGRAMĖLĖ