POLA kreipėsi dėl nemokamo parkavimo galimybės onkologiniams pacientams Santariškių medicinos miestelyje

POLA, sulaukusi aktyvių bendruomenės narių raginimų, raštu kreipėsi į UAB „Santaros parkavimo paslaugos“, prašydama apsvarstyti galimybę onkologiniams pacientams suteikti galimybę Santariškių medicinos miestelyje esančiose stovėjimo aikštelėse pirmąją valandą automobilius statyti nemokamai.

Prašymą argumentavome tuo, kad daugelis onkologinių pacientų gydytis privalo vykti į Lietuvos didžiuosiuose miestuose esančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas, ypač antrinio ir tretinio lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigas, įskaitant Santariškių medicinos miestelį. Tiek aktyviai besigydantys onkologiniai pacientai, tiek ir remisiją pasiekę pacientai Santariškių medicinos miestelyje, kuriame taip pat yra ir Nacionalinis vėžio institutas, privalo lankytis reguliariai. Atsižvelgiant į ligos specifiškumą, onkologiniams pacientams atliekamos įvairios procedūros, kurios neretai trunka trumpiau nei vieną valandą, pvz., spindulinės terapijos procedūra įprastai trunka 15 min. Taip pat tokie pacientai ypač dažnai turi pristatyti įvairius dokumentus, kurių pristatymas trunka 15-20 min.
Kadangi šiuo metu Santariškių medicinos miestelyje esančiose stovėjimo aikštelėse stovėjimo laikas apvalinamas valandomis, todėl onkologiniai pacientai, nors ir sugaišta trumpesnį laiką gydymo įstaigoje, privalo susimokėti už visą valandą, tokiu būdu patirdami papildomų išlaidų. Atkreiptinas dėmesys, kad susirgę onkologine liga pacientai patiria itin daug emocinių ir finansinių išbandymų, kadangi gydymo metu negali gauti papildomų pajamų ar neįgaliesiems taikomų lengvatų, taip pat net ir vartodami kompensuojamus vaistus, pacientai tam, kad greičiau sustiprėtų po chemoterapijos, radioterapijos kursų ar chirurginių operacijų papildomai naudoja maisto papildus, keičia mitybą, be to, ne visi vaistai ir gydymas pacientams yra kompensuojami, tad asmuo, susirgęs onkologine liga, patiria ženkliai daugiau išlaidų.

Visą raštą galima skaityti paspaudus šią nuorodą.

2022-12-19

POLA PROGRAMĖLĖ