POLA namuose prasidėjo moterims skirta dailės terapijos sesija
Balandžio 7 d. prasidėjo penkias savaites truksianti ketvirtadieninė moterims skirtos dailės terapijos sesija. Užsiėmimų metu tyrinėjama dalyvių patirtis, susijusi su krūties amputacija su/be krūties rekonstrukcijos po onkologinio gydymo. Užsiėmimus veda psichologė, LSMU ir VDA Kauno filialo jungtinės programos dailės terapijos studentė Viorika Burhaj. Pasak Viorikos, piešiniai dažnai šneka simboliais, kurie parodo mums kelią, nes iki to sąmoningai nesuvokėme savo troškimų ar lūkesčių. „Nusprendžiau pasigilinti į krūties vėžiu sirgusių moterų po mastektomijos kūno vaizdo patyrimą, nes pati išgyvenau šią patirtį, todėl labai aiškiai suprantu, kokioje nelengvoje padėtyje atsiduria krūties vėžiu susirgusi moteris, praėjusi alinantį gydymą bei netekusi dalies savo kūno,” – sako Viorika.
Dailės terapijos praktikės Remigijos Gilės mintys: „Žmogus į konsultaciją dažniausiai ateina jau su tam tikra gyvenimiška situacija, sunkumu ar nerimu. Išreiškus tai žodžiais, imamasi kūrybinio proceso, po kurio piešiniai tiesiog prabyla. Dailės terapija padeda geriau pažinti bei išreikšti save, nes jos metodai veda į nepažintą mūsų pasąmonės sritį, kur esame „nukišę” daug savo skaudžių išgyvenimų. Konsultacijos metu pasitelkiant dailės terapijos metodus, pavyksta nerti gilyn, į dar neatskleistus savo pasąmonės vandenis. Nes viena yra, kai mes tiesiog šnekamės – tuomet daugiausia darbo tenka mūsų protingajai sąmonei, tuo tarpu piešiant ar lipdant – atsipalaiduojame ir leidžiame spalvoms, formoms, simboliams kalbėti už mus. Dirbdamos rankos (pasitelkiama smulkioji motorika) tarsi pabudina mūsų snaudžiančias smegenų dalis ir magišku būdu išguldo ant lapo tai, ko galbūt nebūtume sąmoningai įvardinę vien kalbėdamiesi.”
Meniniai įgūdžiai čia visiškai nesvarbūs, niekas nevertina piešinio grožio ar meninės vertės. Svarbiau tai, kokie jausmai kyla piešiant ar žvelgiant į pabaigtą darbą, šnekantis apie jį. Daugelį ramina jau pats procesas – lengvas dažų liejimas, o gal intensyvus taškymas, stiprus braukymas.