POLA: nesant bendros tvarkos, paciento kelias iki vakcinos sunkesnis, klaidų rizika didesnė

Nuo vasario vidurio onkologinius ligonius gydančios įstaigos pradėjo pacientų vakcinavimą nuo COVID-19. Pagal susitarimą su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), būtent šios įstaigos yra įpareigotos atrinkti pacientus, kurie prioriteto tvarka turėtų būti skiepijami nuo COVID-19.

Į prioritetinę grupę patenka visi onkologiniai pacientai, kuriems arba šiuo metu yra taikomas aktyvus gydymas, arba jis buvo taikytas per pastaruosius dvejus metus.

Tačiau onkologine liga sergančius pacientus vienijančios asociacijos POLA direktorės Neringos Čiakienės teigimu, ir šiandien iki galo nėra aišku, kurie pacientai patenka į prioritetinę grupę, o kurie – nebe. Ji išvardija ir daugiau onkologiniams pacientams kylančių sunkumų: neiškus, nepakankamai sklandus vakcinavimo procesas, kliūtys atvykti iki gydymo įstaigos pacientams iš regionų dėl sumažėjusių tarpmiestinių viešojo transporto reisų ir kt.

POLA direktorė tikina, kad onkologinių pacientų skiepijimo procesas būtų sklandesnis, jeigu jis vyktų centralizuotai. Jos nuomone, visus metus buvo žinoma, kad bus pradėta vakcinacija, tad atsakingos institucijos turėjo pakankamai laiko tam pasiruošti. Nesant bendros tvarkos, šiandien ne tik paciento kelias iki vakcinos sunkesnis, bet ir klaidų rizika didesnė.

„Problema yra ta, kad procesas yra visiškai decentralizuotas, be bendrų gairių. Viena vertus, iškyla didelė klaidos tikimybė, antra vertus, onkologinius pacientus gydančios įstaigos ir taip turi labai daug darbo, o dabar kiekviena kuriasi savo naują procesą, nors apie tai, kad skiepysime pacientus, kalbame jau nuo praėjusių metų“ – teigia N. Čiakienė.

Apie tai POLA komentarai žiniasklaidoje:

Lrt.lt, 2021 03 01: Vėžiu sergantieji dėl COVID-19 skiepo važiuoja ir šimtus kilometrų, tik vieni nė į autobusą neįlipa, kiti nežino, ar jiems vakcina priklauso

Lietuvos ryto televizija, 2021 02 28: Autobusų stotyse verda aistros: onkologiniai ligoniai skiepijami tik didmiesčiuose, o nuvykti į juos sudėtinga

POLA PROGRAMĖLĖ