Gauti POLA kortelę
SUSISIEKTI SU SAVANORIAIS

POLA prašo patikslinti asmenų judėjimo ribojimų tarp savivaldybių tvarką

Sulaukę Jūsų skambučių ir užklausų dėl asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimo tvarkos, nedelsdami ėmėmės veiksmų. Daugiausia klausimų ir nerimo kėlia dabartinėje tvarkoje esanti nuostata, neleidžianti pasitelkti kitų nei šeimos ar namų ūkio narių pagalbą, pvz. kaimynų, giminaičių, bendruomenės narių, vykstant ar palydint pacientą į gydymo įstaigą kitoje savivaldybėje.

Pirmadienį, 2021 m. sausio 4 d., atsakingoms institucijoms išsiuntėme raštą, kuriame prašome:

  • Numatyti galimybę sergantį asmenį į sveikatos priežiūros įstaigą (ar iš jos) nuvežti ir kitam asmeniui, nebūtinai šeimos ir (ar) namų ūkio nariui. POLA bendruomenėje yra daug onkologinių pacientų, kurie dėl amžiaus, sveikatos būklės, šeimyninės padėties ar kitų aplinkybių negali savarankiškai nuvykti į gydymo įstaigas ir bando jas pasiekti su kitų pagalba. Visuomeniniu transportu dažnai neįmanoma pasinaudoti dėl netinkamo tvarkaraščio ar asmens fizinės būklės.
  • Patikslinti nuostatą, kuri tokiam lydinčiam asmeniui leistų bent trumpam išlipti iš automobilio, pvz. apsilankyti tualete ar pavalgyti, ypač, kai kelionė gali trukti net pusę dienos ar ilgiau.
  • Pacientų registracijos sistemose įdiegti funkcionalumą, kuris leistų visiems pacientams automatiškai išsiųsti patvirtinimą apie planuojamą vizitą į sveikatos priežiūros įstaigas SMS žinute ir (ar) el. paštu. Taip pacientų bendruomenei bus daugiau aiškumo dėl reikalavimo pateikti vykimo priežastį pagrindžiančių dokumentui, o policijos pareigūnams, tikime, palengvins ir paspartins darbą.

Antradienį popiet, 2021 m. sausio 5 d., šiuo klausimu operatyviai buvo suorganizuotas nuotolinis susitikimas, kuriame dalyvavo sprendimų priėmėjai iš skirtingų institucijų. Susitikime buvo pritarta tikslinimų būtinybei, šiuo metu derinamos naujos formuluotės.

Džiaugiamės institucijų operatyvumu, įsiklausimu, o apie priimtus sprendimus ir pokyčius tvarkoje būtinai Jus informuosime.

Visą POLA parengtą raštą galite perskaityti čia: Dėl trukdžių onkologiniams pacientams gauti sveikatos priežiūros paslaugas dėl taikomo asmenų judėjimo ribojimo tarp savivaldybių

2021 01 05

POLA PROGRAMĖLĖ