POLA rugsėjo naujienlaiškis

Naujienlaiškio nuoroda čia.

Mieli POLA bendruomenės nariai,

Rugsėjis POLA darbotvarkių aruodą pripildė daugybe renginių. Džiaugiamės Radviliškyje susibūrusia ir į pirmąjį renginį pakvietusia onkologinių pacientų draugija „Radvilė“, vadovaujama Ritos Veršnickaitės. Pradėjome seminarų „Kad prieš vėžį laimėtų gyvenimas“ ciklą regionuose – lektorių komanda jau aplankė Radviliškį, Ukmergę, Šiaulius bei Kelmę, dar laukia Vilkaviškis, Plungė, Utena ir Jonava. Gera matyti, kad tiek daug žmonių domisi, kaip pasiekti kuo geresnės gyvenimo kokybės, einant onkologinės ligos keliu, kaip išvengti ligos atkryčio, kasdienėje rutinoje stengiantis likti fiziškai aktyviais, atidžiai rinktis ingredientus ir patiekalus savo kasdieniam stalui.

Pacientų balsui atstovavome Lietuvoje ir užsienyje vykusiuose formatuose – nuo Austrijoje ir Rumunijoje vykusių sveikatos politikos, pacientų forumų iki jaunųjų gydytojų ir slaugytojų forumų, krūties vėžio konferencijos Lietuvoje. Rugsėjo mėnuo minėtas kaip ginekologinio vėžio, limfomos, vaikų vėžio žinomumumo mėnuo, taip pat rugsėjo 15-ąją – Kovos su prostatos vėžiu diena. Minint Urologijos savaitę, atkreipėme dėmesį į inkontinenciją patiriančių pacientų problemas, pristatėme vykdytos pacientų bendruomenės apklausos apie pagalbos priemonių prieinamumą rezultatus, kurie atskleidė, kad žmonės vis dar išties mažai žino apie pagalbos priemonių kompensavimą ir skyrimo tvarką.

Smagu buvo matyti POLA draugijas, aktyviai dalyvavusias Vilniuje Tautų mugės Sveikatos alėjoje veikusiame POLA stende, kur jos teikė informaciją apie POLA pagalbą pacientams, vykdė edukacijas, prekiavo dailiais rankdarbiais, keramikos dirbiniais. Rugsėjį pradėjome fizinio aktyvumo išūkį per #walk15 žingsnių rinkimo programėlę, iki šiol subūrėme virš 330 einančių žmonių bendruomenę, drauge renkame žingsnius iššūkyje „Su POLA prieš vėžį“ – laukiame visų, kurie dar neprisijungėte!

Džiaugiamės Pagalbos namuose tarnybos vadovei, POLA valdybos narei Jūratei Matikovienei Socialinių darbuotojų dienos proga įteiktu socialinės apsaugos ir darbo minsterijos „Gerumo žvaigždės“ apdovanojimu.

Pasinerkime į spalį, kiek įmanoma labiau išlaikydami fizinį aktyvumą, optimizmą ir solidarumą vieni su kitais. Spalis jau kviečia minėti krūties vėžio žinomumo mėnesį, taip pat nepamiršti kepenų vėžio prevencijos. Tegul laikas prie arbatos ar kavos puodelio su artimaisiais mums būna maža dovana rudens tėkmėje, raskime akimirkų pasiteirauti, ar jau buvo mūsų brangieji tikrintis sveikatos, kada paskutinį kartą buvo pas savo gydytoją, ar dalyvavo prevencinėje patikros programoje.

Nuoširdžiai Jūsų –

POLA komanda

POLA PROGRAMĖLĖ