POLA siūlymai dėl krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programos

POLA pateikė pasiūlymus dėl krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programos patvirtinimo pakeitimo projekto. 

Informavome, kad susipažinę su Įsakymo projektu, palaikome pakeitimus, kuriais praplečiama tikrinamų moterų amžiaus imtis, kviečiant pasitikrinti 45–74 metų amžiaus (imtinai) moteris. Tikimės, kad šis pakeitimas įsigalios artimiausiu metu, ir paprašėme informuoti apie numatomus šios nuostatos įgyvendinimo praktikoje terminus.

Papildomai atkreipėme dėmesį, kad POLA ne kartą SAM yra teikusi komentarus dėl kitų siųstų derinti išankstinių patikros programų projektų, ypač dėl pacientų informavimo procesų. Manome, kad ir šio Įsakymo projekto atžvilgiu pateikti komentarai dėl laiškų siuntimo, papildomo informavimo el. priemonėmis, e.sveikatos funkcionalumo praplėtimo ir kt. yra aktualūs. Susipažinimui pateikėme ir 2022 m. gruodžio 19 d. POLA pateiktus siūlymus ir komentarus Nacionaliniam vėžio institutui dėl parengtos Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programos vykdymo, kokybės užtikrinimo ir kokybės kontrolės reikalavimų, kurių pagrindu parengtas Įsakymo projektas (pridedama).

Pažymėjome, kad esame suinteresuoti tinkamai atsakyti į bendruomenės užduodamus klausimus apie programų vykdymo tvarką, todėl esame pasirengę bendroms diskusijoms; paprašėme informuoti apie galimybes suorganizuoti visų suinteresuotų subjektų susitikimą.

Visą raštą kviečiame skaityti čia, rašto priedą rasite čia.

2023-12-21

POLA PROGRAMĖLĖ