POLA susitikime su sveikatos apsaugos ministru aptarti bendradarbiavimo pacientų labui klausimai

Liepos 29 d. POLA vadovai prezidentas Gediminas Žižys ir direktorė Neringa Čiakienė po užsitęsusio virtualių susitikimų laikotarpio lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur ilgiau nei valandą bendravo su Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir viceministre Danguole Jankauskiene.
Susitikimo metu pristatyta POLA veikla, skirta padėti esantiesiems onkologinės ligos kelyje bei įgalinti pacientus ir jų artimuosius pasinaudoti sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemoje esančiais instrumentais, apsikeista nuomonėmis apie vykdomą sveikatos reformą ir onkologijos politikos reikalus.

Susitikimo metu akcentavome 3 aspektus:
1. Pažymėjome, kad POLA vadovaujasi principu „Nieko apie mus be mūsų” /angl. „Nothing about us without us“, kad drauge – lengviau įveikti visus iššūkius, tikime tuo, kad mūsų patirtys, specifinė kompetencija, žinojimas, ko reikia pacientui, bus naudingi ir sveikatos politikos formuotojams, tad tikimės sudaromų galimybių įsitraukti į rengiamus sprendimus jau jų formulavimo etape.
2. Nerimaujame, kad per mažai skiriama lėšų onkologijos sektoriaus finansavimui, prašome planuojant Europos Sąjungos paramos investicijas nepamiršti onkologinių ligonių poreikių.
3. Galime padėti išgirsti pacientų balsą. Pacientų aktyvus dalyvavimas sveikatos priežiūros sistemoje padeda pasiekti geresnius gydymo rezultatus, taip pat mažina pacientų laukimo eiles ir lėtinėmis ligomis sergančių pacientų skaičių, taigi gerina ir sveikatos sistemos rodiklius.

Susitikime išgirdome padėką už vykdomą švietėjišką ir informacinę veiklą, išsaugant pacientų sveikatą ir tikslingai organizuojant paslaugas.

Sutarta ateityje veikti išvien, reguliariai organizuojant tokio pobūdžio susitikimus.

Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka.

2022-08-01

POLA PROGRAMĖLĖ