POLA tyrimas: liga ta pati, o išmokos skirtingose savivaldybėse skiriasi keliasdešimt kartų

2021 m. kovą POLA atliko išsamų tyrimą apie onkologiniams pacientams skirtų vienkartinių išmokų reglamentavimą skirtingose šalies savivaldybėse. Klausimai dėl socialinių išmokų yra vieni dažniausių, kurių sulaukia onkologinius pacientus konsultuojantys POLA teisininkai, tai ir paskatino mus imtis tyrimo.

Jo rezultatai parodė, kad Lietuvos savivaldybėse onkologiniams pacientams taikomos skirtingos išmokų skyrimo sąlygos, išmokų dydžiai taip pat reikšmingai skiriasi, tad onkologiniai pacientai, nepaisant to, kad visi serga ta pačia liga, yra nepagrįstai diferencijuojami.  Šiuo metu vienkartinės išmokos onkologiniams pacientams skiriasi keliasdešimt kartų t. y. išmokų dydžiai varijuoja nuo 64 Eur iki 3 600 Eur. Susidaro paradoksali situacija – sergant onkologine liga, galimybė gauti išmoką, padedančią pacientams išgyventi sumažėjus pajamoms dėl netekto darbingumo ir išaugus išlaidoms dėl sunkios ligos gydymo, labiausiai priklauso nuo gyvenamosios vietos.  

Tai būtina keisti, todėl raginame rasti sprendimus tam, kad skirtingose savivaldybėse gyvenantys pacientai turėtų vienodas ar bent jau artimas sąlygas kreiptis ir gauti finansinę paramą dėl sveikatos būklės.

Žiniasklaida apie POLA tyrimą:

2021 04 09

POLA PROGRAMĖLĖ