POLA žmonės: Lina Baltrušaitytė savo meilę menui skleidžia ir dalina kitiems

POLA žmonės: Lina Baltrušaitytė savo meilę menui skleidžia ir dalina kitiems

Šį mėnesį kviečiame jus susipažinti su Jurbarko onkologinių ligonių asociacijos „JOLA“ pirmininke Lina Baltrušaityte. Pašnekovė yra ne tik asociacijos pirmininkė, bet ir POLA kortelių ambasadorė Jurbarke. Ji taip pat dirba vaikų dienos centro vadove ir turi savo meno studiją. Lina pusę savo darbo dienos praleidžia dienos centre, o kitą dalį studijoje, kurioje veda dailės užsiėmimus bei pati išbando įvairias dailės technikas.  Pati pašnekovė sako, kad jai įdomu viskas, kas susiję su menais, nuo tapybos iki keramikos.

Viskas prasidėjo mamai susirgus onkologine liga

Nors pati Lina onkologine liga nesirgo, jai teko su ja susidurti. Prieš keletą metų pašnekovės mama susirgo vėžiu. Norėdama padėti mamai ir ją palaikyti, ji pradėjo domėtis įvairiomis asociacijomis, kurios teikia pagalbą ir netikėtai sutiko vaikystės draugę, kuri jai ir papasakojo apie POLA ir jos teikiamą pagalbą bei padėjo gauti POLA kortelę. Nors ilga laiką Lina gyveno Tauragėje, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms ji persikraustė į Jurbarką ir neilgai trukus sužinojo, kad šis miestas neturi POLA kortelės ambasadoriaus. Iš pradžių pašnekovė buvo suradusi kitą žmogų tapti ambasadoriumi, tačiau susipažinusi su POLA nariu Virginijumi Šauliu ir kartu surengusi renginį, kuriame buvo kalbėta apie ligos istorijas, ji suprato, kad ši veikla jai patinka ir vis dėl to pati tapo POLA kortelės Jurbarke ambasadore. Pradėjus ambasadorės darbą ji nusprendė ir savo mieste įkurti pagalbos sergantiems onkologinėmis ligomis paramos grupę. Taip ir „gimė“ Jurbarko pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija „JOLA“.

„JOLA“ ir jos veikla

Nors „JOLA“ dar labai jauna ir gyvuoja tik dvejus metus, savo veikla ji nė kiek nenusileidžia kitoms draugijoms.  Per šiuos metus asociacija suorganizavimo nemažai renginių Jurbarko bibliotekoje, kuriuose galėjo dalyvauti ne tik asociacijos nariai, bet ir Jurbarko gyventojai. Taip pat surengtas atviras pokalbis su žolininke Janina Danieliene, kuriame dalyvavo ne tik „JOLA“ nariai, bet ir jų šeimos. Jurbarke buvo rengiami prostatos vėžio draugijos seminarai, o vieni iš įsimintiniausių ir smagiausių buvo asociacijos pirmininkės vykdomi „Molis – vidinės savijautos stiprinimui“ užsiėmimai.

Vidines žaizdas gydantys meno užsiėmimai

Asociacija savo nariams suteikia galimybę, susibūrus visiems kartu, užsiimti įvairiais dailės darbais. Ši idėja kilo asociacijos pirmininkei Linai: „Minčių visada buvo daug, kadangi pati esu dailės mokytoja, tokius užsiėmimus kaip piešimas ant akmenėlių, fraktalų piešimas bei šilko rėmeliai naudoju kaip terapijos priemonę“. Vienas iš populiariausių užsiėmimų šioje asociacijoje yra molio darbai. Kaip pati pašnekovė juokavo: „Kadangi pati esu „užsidegusi“ molio darbais nejaučia ir kitus „užkrėčiau“ šia veikla“. Taip pat ji džiaugėsi, kad užsiėmimų rezultatai visada puikūs, sakė, kad smagiausia kai žmonės, kurie neturėjo nieko bendro su menu, per užsiėmimas ne tik smagiai praleidžią laiką, bet ir sukuria nuostabių darbų. Nors šiuo metu dėl visuotinio karantino užsiėmimai nevyksta, pašnekovė ir asociacijos nariai su nekantrumu laukia kada ir vėl galės dalyvauti užsiėmimuose ir mėgautis jų teikiama nauda bei malonumais.

„JOLA“ gyvenimas karantino metu

Kalbinant pašnekovę nusprendėme pasiteirauti, kaip jų organizacijai sekasi išgyventi karantiną ir kaip pavyksta bendrauti tarpusavyje, kai negali turėti fizinio kontakto. Nors asociacija turi savo grupę socialinėje platformoje bendravimas su nariais dažniausiai vyksta telefonu. Žinoma, į grupę jie ir toliau talpina svarbią ir naudingą informaciją, tačiau kaip pati pašnekovė sako: „Kalbant telefonu bendravimas daug gyvesnis, pokalbio metu gali jausti žmogaus nuotaiką ir psichologinę būseną. Juk taip dažnai susirašinėjimai neatskleidžia tikrosios savijautos“.  Pokalbiai telefonu yra puiki komunikacijos priemonė ir dėl to, kad organizacijoje daugelis narių yra vyresnio amžiaus. Nors bendrauti tarpusavyje sekasi neblogai, kaip ir visi, pašnekovė tikisi, kad greitu metu visi galėsime grįžti į normalų gyvenimą ir džiaugtis jo teikiamais malonumais.

Palinkėjimas POLA nariams

Baigiant pokalbį su Lina, ji palinkėjo mūsų bendruomenės nariams visada prisiminti, kad jie ne vieni, nebijoti kreiptis pagalbos ir svarbiausia neužsidaryti savyje. Mes, savo ruožtu, Linai linkime ir toliau išlikti tokiai kūrybingai asmenybei, pilnai naujų minčių ir idėjų, kad niekada neapleistų kūrybos dvasia, bei toliau kurti – kaip kažkada sakė prancūzų rašytojas Antoine de Saint-Exupery: „Išsilaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“. Laisvinkit savo asociacijos narius ir visus žmones esančius aplink jus.

2021 02 25

POLA PROGRAMĖLĖ