Konferencijoje „CNS navikų gydymas” – pacientų balsas ir daugiadalykio požiūrio svarba
Spalio 11 d. Nacionaliniame vėžio institute vyko pirmoji Respublikinė mokslinė praktinė konferencija „CNS navikų gydymo aktualijos“, kuriame dalyvavo ir POLA direktorė Neringa Čiakienė. Renginys subūrė įvairių sričių specialistus iš Nacionalinio vėžio instituto, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Klaipėdos universiteto ligoninės ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų. Konferenciją inicijavo ir organizavo gydytoja onkologė chemoterapeutė doc. dr. Birutė Brasiūnienė, kuri pabrėžė būtinybę stiprinti daugiadalykį požiūrį gydant centrinės nervų sistemos (CNS) navikus bei svarbą atstovauti pacientų balsui.
Konferencijos metu buvo aptarta sudėtinga CNS navikų situacija Lietuvoje, kur mirtingumo rodikliai viršija pasaulio vidurkį beveik dvigubai, o gydymo galimybės tebėra ribotos. Doc. dr. Brasiūnienė pažymėjo, kad nors medicinos pažanga ir naujos technologijos leidžia taikyti personalizuotas terapijas, klinikiniai rodikliai dar nėra pakankamai geri. Ji pabrėžė daugiadalykio bendradarbiavimo svarbą: „Susirinko visi specialistai, kurie gydo šiuos navikus – nuo neurochirurgų iki chemoterapeutų. Tik suvieniję jėgas galime pasiekti geresnių rezultatų“.
Konferencijoje taip pat buvo skirta dėmesio pacientų ir jų artimųjų patirtims. Specialioje sesijoje pacientų artimieji dalijosi savo istorijomis, atskleisdami realią sergančiųjų CNS navikais kasdienybę ir iššūkius, su kuriais susiduria tiek patys pacientai, tiek jų šeimos. Neringa Čiakienė, viena iš pacientų artimųjų atstovių, atvirai kalbėjo apie tai, kaip diagnozė staiga pakeičia gyvenimą, o artimiesiems tenka prisiimti išskirtinę rūpybos ir pagalbos naštą. Jos pasisakymai leido geriau suprasti emocinę ir socialinę paramą, kurios reikia pacientams ir jų šeimoms.
Nacionalinio vėžio instituto direktorius doc. dr. Valdas Pečeliūnas pasveikinęs renginio dalyvius, pabrėžė daugiadalykiškumo svarbą šiuolaikinėje onkologijoje. Jis išskyrė būtinybę sukurti sklandų paciento kelią, kad būtų užtikrinamas visų specialistų bendradarbiavimas, teikiama kompleksinė pagalba. Pasak jo, pacientų balsas šioje konferencijoje itin svarbus: „Šis įtraukimas šiuo metu tikrai atsiranda ir stipriai atsispindi šiame renginyje.“
Renginio metu pristatyta daugybė pranešimų, apimančių naujausius CNS navikų gydymo būdus, nuo chirurgijos iki personalizuotos medicinos. Pacientų balsas, jų patirtys ir atviros istorijos ne tik praturtino konferencijos diskusijas, bet ir padėjo atkreipti dėmesį į būtinybę stiprinti socialinę paramą sergantiesiems ir jų šeimoms. Konferencija tapo svarbiu žingsniu siekiant suburti skirtingų sričių specialistus ir pacientų atstovus bendram tikslui – gerinti CNS navikų gydymo rezultatus Lietuvoje.
2024-10-13


