Šiandien – Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva nuo 1950 m. balandžio 7-oji diena yra minima Pasaulinė sveikatos diena. Sveikata yra visų mūsų gerovės pagrindas ir labai svarbu prisiminti, kad „sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Ligų prevencija, domėjimasis sveikatos stiprinimu ir išsaugojimu, o susirgus – kuo geresnis įsigilinimas į savo ligą ir galimybes sveikti, sveikatai palanki gyvensena, visavertė mityba, aktyvus gyvenimo būdas – esminiai sveikatos išlaikymo elementai. Visus žmones kviečiame nepamiršti savęs, rūpintis savo ir artimųjų sveikata ir aktyviai dalyvauti pagal amžių priklausančiose prevencinėse vėžio patikros programose, taip pat reguliariai, kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą, nes tik anksti diagnozavus ligą, ypač onkologinę, ar radus ikivėžinių pokyčių, ligos galima išvengti ar ją sustabdyti. Ir svarbiausia – jaustis galinčiais ir didžia dalimi lemiančiais savo sveikatą, nes tyrimai rodo, kad net 50 proc. sveikatos gerovės priklauso nuo mūsų gyvensenos ir įsitraukimo ir sveikatos saugojimą, 20 proc. nuo aplinkos veiksnių, 20 proc. nuo genetikos ir tik 10 proc. – nuo sveikatos apsaugos sistemos efektyvumo.

Esame su Jumis, kad kelias į sveikatos sugrąžinimą ir išsaugojimą būtų kuo lengvesnis. Suprantame ir dedame visas pastangas, kad pacientų balsas būtų tinkamai girdimas ir jam deramai atstovaujama, kad situacija sveikatos sistemoje gerėtų – kad būtų realiai užtikrinama onkologinių ligų prevencija, savalaikis diagnozavimas, geriausias gydymas ir tolesnė gyvenimo kokybė. Suremiame pečius, kad didėtų medicinos paslaugų, inovatyvių vaistų ir gydymo, reabilitacijos paslaugų prieinamumas onkologiniams pacientams, kad būtų skiriamas deramas dėmesys pacientų psichoemocinei sveikatai. Tikime, kad drauge – tiek pacientai, tiek medikai, tiek sveikatos politikai, matydami vieną ir svarbiausią tikslą – sveikatą kaip brangiausią turtą, jausime pareigą ją apsaugoti ir puoselėti. Dėkojame gydytojams, slaugytojams, visiems medicinos darbuotojams, kad savo pasišventusiu darbu dovanojate svarbiausią dovaną – gyventi.

Sveikatos dienos proga kviečiame skaityti POLA leidinį „Kaip įsitraukti į savo ar savo artimojo sveikatos priežiūros ir gydymo procesą”.

POLA PROGRAMĖLĖ