Ukmergėje onkologiniams pacientams rūpimi klausimai aptarti su miesto ligoninės vadovybe

Rugsėjo 7 d. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Gediminas Žižys kartu su Ukmergės onkologinių ligonių asociacijos UOLA vadove Aldute Piestiniene, nare Regina Sejoniene bei POLA komunikacijos vadove Valda Lukoševičiene susitiko su Ukmergės ligoninės vyriausiuoju gydytoju Rimvydu Civilka. Susitikimo metu POLA ir UOLA atstovai išsakė asociacijos nariams rūpimus klausimus, tokius kaip bendrai didelės laukimo eilės vizitui pas šeimos gydytojus, kas dar labiau apsunkina onkologinių pacientų padėtį laukiant gydymo, taip pat pažymėta, kad rūpestį kelia reabilitacijos, slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų prieinamumas. Ligoninės vadovas supažindino su diagnostinių tyrimų, reikalingų įtariant onkologines ligas, atlikimo tvarka, papasakojo apie teikiamas slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas.

Susitikimo metu sutarta dėl būtinybės Ukmergės krašte aktyvinti informavimą apie prevencines vėžio patikros programas, kad kuo daugiau gyventojų žinotų apie tokią galimybę ir ja naudotųsi. POLA prezidentas G. Žižys pažymėjo, kad siekiant didinti pacientų sveikatos raštingumą, reikėtų surengti informacinius seminarus pakviečiant gydytojus specialistus, pvz., reabilitologus.

Vėliau POLA atstovai lankėsi asociacijos UOLA būstinėje, įsikūrusioje Ukmergės tolerancijos centre. A. Piestinienė ir R. Sejonienė pristatė asociacijos UOLA nuveiktus darbus ir artimiausius planus,  supažindino su Tolerancijos centro erdvėmis, į kurias įvairioms edukacijoms renkasi Ukmergės onkologinių pacientų bendruomenė.

2022-09-07

POLA PROGRAMĖLĖ