Transporto lengvatų taikymas onkologiniams pacientams

POLA deda pastangas, kad balandžio mėn. patvirtinti ir nuo naujų metų įsigaliosiantys Transporto lengvatų įstatymo pakeitimai, suteiksiantys teisę onkologiniams pacientams transporto bilietus įsigyti su 80 procentų nuolaida, veiktų sklandžiai ir patogiai.

Spalio mėn. POLA kreipėsi į Sveikatos apsaugos ir Socialinių reikalų ir darbo ministerijas, atkreipdama dėmesį į būtinybę paspartinti sprendimus, įvedančius aiškumą dėl to,  kokius dokumentus onkologiniai pacientai privalės pateikti, norėdami pasinaudoti transporto lengvatomis. POLA atkreipė dėmesį, kad apsisprendžiant dėl Transporto lengvatų taikymo, įstatymo lydinčiuose dokumentuose buvo rašoma, kad toks dokumentas būtų POLA kortelė bei pateikė ministerijoms POLA kortelės pavyzdžius.

Tikimės, kad artimiausiu metu reikalingi sprendimai bus priimti ir apie juos bus tinkamai informuoti ne tik pacientai, bet ir transporto paslaugas teikiančios įmonės.

Primename, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys Transporto lengvatų įstatymo pakeitimai suteiks teisę onkologiniams pacientams vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą įsigyti su 80 procentų nuolaida.

POLA PROGRAMĖLĖ