Vėžio gydymo toksiškumas – kaip veiksmingai jį suvaldyti?

Onkologijoje kalbant apie inovatyvių gydymo galimybių progresavimą, inovatyvių vaistų atėjimą, išgyvenamumo gerėjimą, lygia greta visad išlieka aktualūs pacientų gyvenimo kokybės klausimai. Balandžio 19 d. Vilniuje vykusi Nacionalinio vėžio instituto, Lietuvos onkologų draugijos ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto organizuota diskusija buvo skirta vėžio gydymo toksiškumo temai.

Siekiant sukontroliuoti gydymo toksiškumą, būtinas visų specialistų įsitraukimas ir koordinavimas. Drauge su įvairių sričių medikais, susirinkusiais iš visos Lietuvos, diskusijoje dalyvavusi POLA direktorė Neringa Čiakienė pažymėjo, kad pacientams labai aktualūs pašalinių gydymo poveikių valdymo klausimai. Jie labai dažnai apie tai diskutuoja ir tarpusavyje, ieško informacijos iš tokį pat gydymo kelią jau praėjusių žmonių, kaip sau padėti.

Pasak N. Čiakienės, ligos kelyje pacientai sutikdami įvairių specialistų, neretai sunkiai randa jiems reikalingą informaciją, kaip gauti pagalbą, kada itin svarbu ją gauti laiku. Be to, turime nepamiršti psichinės sveikatos iššūkių, kurių kyla praėjus onkologinį gydymą. Atsirandant vis daugiau pagalbos, pvz., slaugos namuose paslaugų, itin svarbu tinkamai apie tai informuoti pacientus. POLA direktorė palinkėjo, kad būtų daugiau onkologų bendradarbiavimo su šeimos gydytojų asociacija ir slaugytojų asociacija. Kaip pacientų organizacija, POLA suinteresuota kuo geresniais rezultatais, kurie išties aktualūs pacientams.

Kviečiame žiūrėti konferencijos įžangos diskusijos vaizdo įrašą čia.

Organizatorių nuotraukos.

2024-04-19

POLA PROGRAMĖLĖ