Žinios iš draugijų: Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ naujienos

Jonavos onkologinių ligonių asociacijos  „ŠKAC“ nariai, kaip ir dauguma karantino metu Lietuvoje, savo veiklą pristabdę, išlikusi tik nepertraukiama pagalba telefonu. O jis netyla, nes dėl apribojimų, negaunant laiku konsultacijų, sumažėjus profilaktiniams patikrinimams pagal prevencines programas, padaugėjo onkologinių susirgimų ir, kas ypatingai, skaudu – uždelstų atvejų, III ar IV ligos stadijos. Žmonės susiduria su įvairiomis kliūtimis: sudėtinga užsiregistruoti, nuvykti pas gydytojus, o ir paprastus patarimus, kaip pasielgti vienu ar kitu atveju, susidūrus su tokia diagnoze, labai svarbu gauti. Pastaruoju metu padaugėjo skambučių dar viena aktualia tema – vakcinavimo nuo Covid -19. Įsigaliojus POLA inicijuotai transporto lengvatai – padaugėjo norinčių gauti POLA kortelę, bet neturinčių galimybės užsisakyti internetu. Vasario 18 d. sukakę dveji metai nuo asociacijos veiklos įkūrimo jau duoda darbo  vaisius – žmonės apie mus girdėjo ir nebijo kreiptis patarimo ar pagalbos.

Kovo mėnesį po truputį laisvėjant ribojimams, pradedame planuotis veiklas. Jau trečią kartą dalyvavome socialinių projektų paraiškų konkurse su projektu „Kai mes kartu – mes stiprūs“ ir jau galime pasidžiaugti, kad projekto vykdymui Jonavos r. savivaldybė skyrė finansavimą. Nekantriai laukiame, kada galėsime pradėti įgyvendinimą. Planuose – susitikimai su Jonavos r. gyventojais aplankant seniūnijas, siekiant supažindinti su vėžio prevencinėmis programomis, pasidalinant asmeninėmis patirtimis, raginant nedelsti ir rūpintis savo sveikata,  supažindinant su asociacijos „ŠKAC“ veikla, POLA veikla ir POLA kortelės galimybėmis.  Jonavos savanorės po renginio pageidaujantiems POLA korteles iš karto ir išrašys.

Gaila, kad dėl karantino negalėjome pakartotinai sukurti šventės asociacijos narėms kovo 8-osios proga, kuomet pernai asociacijos vyrai aplankė ir įteikė tulpės žiedelį, o emocijų užteko ilgam. Kovo 11-ąją paminėjome dalindamiesi fotografijomis – kas žygiavo, kas pyragus kepė, o kai kurie siuntė fotografijas iš darbo vietų. Asociacijos nariai – išradingi ir kūrybingi, galėtume pasakoti ir pasakoti, šį kartą pasidžiaugsime asociacijos tarybos narės Valentinos Drumstienės laisvalaikio hobiu – siuvinėjimu.

Kovo  19 d., kaip ir kiekvieną trečiąjį mėnesio penktadienį, dar viena nenutrūkstanti tradicija – šventos Mišios už onkologinius ligonius, gydytojus ir slaugytojus, aukojamos kunigo, teologijos m. dr. Arnoldo Valkausko. Įprastai susirenkame bažnyčioje, bet kol karantinas – džiaugiamės galimybe stebėti Mišias nuotoliniu būdu.

Pasiilgome bendravimo, laukiame susitikimų ir siunčiame linkėjimus visiems! Saugokite save, likite sveiki!

POLA PROGRAMĖLĖ