Pagalbos grupių susitikimai regionuose

Siekdami padėti  onkologiniams pacientams rasti atsakymus į tokius aktualius klausimus kaip toliau gyventi išgirdus onkologinės ligos diagnozę, kaip prisitaikyti prie pokyčių, kaip padėti sau (ar artimam žmogui) sveikti, pasiruošti tyrimams ir valdyti gydymo sukeltus pašalinius poveikius bei suteikti žinių ir patarimų, padedančių lengviau įveikti kelionę per vėžį, reguliariai pagalbos grupių užsiėmimus organozuosime įvairiuose Lietuvos regionuose.

Projekto “Kartu padėti lengviau” pagalbos grupių  užsiėmimus veda sveikatos priežiūros, gyvensenos ir mitybos specialistaitokiomis temomis kaip (1)  Pasiruošimas tyrimams; (2) Skausmo ir simptomų po gydymo valdymas; (3) Tinkama priešvėžinė, enterinė ir parenterinė mityba; (4) Lytinė onkologinių pacientų sveikata; (5) Odos priežiūra ir pragulų prevencija; (6) Slaugos priemonių pasirinkimas; (7) Burnos ertmės priežiūra; (8) Limfedemos nutekėjimas; (9) Paliatyvi slauga ir paskutinioji pagalba

Vieno užsiėmimo trukmė – 3,5 val., kursą sudaro 1 užsiėmimas, apimantis 2 skirtingas temas. Formuojamos nedidelės, iki 15 asmenų grupės, kuriose kviečiami dalyvauti ir pacientų artimieji.

Pageidaujantiems teikiamos individualios 60 min. trukmės  mitybos specialistų konsultacijos (pagal išankstinę registraciją).

Artimiausių užsiėmimų datos:

Rugsėjis:

Rugsėjo 30 d. (pirmadienis) 13:30-17:00 
(1) Kaip užtikrinti komfortišką gyvenimą susidūrus su šlapimo nelaikymu. Gyd. Jurga Misevičienė.
(2) Mityba: priešvėžinė, enterinė, parenterinė. Gyd. Dainora Mačiulienė.
Užsiėmimai vyks Trakų visuomenės ir sveikatos biure.

EL. REGISTRACIJA: tel.nr. 8 638 69 923; el.p: registracija@pola.lt

Projekto “Kartu prieš vėžį” pagalbos grupių  užsiėmimus veda patyrusios psichologės ir kurių metu pacientams suteikiamos naudingos įžvalgos ir patarimai apie tai, kaip apie savo ligą kalbėti su artimais žmonėmis, draugais ir kolegomis, kaip apie sveikatos būklę informuoti darbdavį, kaip prisitaikyti prie pokyčių susirgus ir padėti sau. Sudaroma saugi erdvė atsiverti, išsikalbėti ir užduoti rūpimus klausimus

Vieno užsiėmimo trukmė – 4 val., kursą sudaro 1 užsiėmimas. Formuojamos nedidelės, iki 12 asmenų grupės. Pirmenybė registruotis į užsiėmimus pagal projekto sąlygas teikiama Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Šalčininkų, Širvintų ir Trakų rajonų gyventojams.

Pageidaujantiems teikiamos individualios 60 min. trukmės  psichologų konsultacijos (pagal išankstinę registraciją).

Artimiausių užsiėmimų datos:

Rugsėjis:

Rugsėjo 19 d. (ketvirtadienis) 12.00 – 16.00
(1) Liga: galimybė ar nuosprendis?
(2) Psichologinio atsparumo akademija.
(3) Pagalba sau: ką galiu pats ir kuo gali būti naudingi kiti?
Psichologės: Aušra Laurinaitytė ir Živilė Daunoravičienė.

Užsiėmimai vyks Trakų visuomenės ir sveikatos biure.

EL. REGISTRACIJA: tel.nr. 8 638 69 923; el.p: registracija@pola.lt

Dalyvavimas susitikimuose ir individualios konsultacijos yra nemokamos, finansavimas užtikrinamas įgyvendinant ES paramos lėšomis finansuojamus projektus Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-01-0006 ir Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-03-0006, prašant užpildyti standartizuotas projektų dalyvių anketas ir pasirašyti projektų dalyvių sąrašuose.