POLA naujienlaiškis, liepa, Nr. 7

Mieli POLA bendruomenės nariai,

Jau žengiame į antrąją vasaros pusę ir verčiame rugpjūčio mėnesio puslapį. Nors liepa – daugeliui atostogų metas, kuriomis galima pasidžiaugti su artimiausiais žmonėmis, mėgaujantis permainingais šios vasaros orais, bet įvyko ir daug prasmingų susitikimų, inicijuotų POLA bendruomenei. Pavyzdžiui, aktyviai kvietėme dalyvauti gyvuose užsiėmimuose  – dailės, izraelietiškų šokių, šokio-judesio terapijose. Turime gerą žinią – įkvėpti Jūsų aktyvumo, su savanorėmis lektorėmis tęsiame bendradarbiavimą ir rugpjūtį. Tad paskutinį vasaros mėnesį Jums pasiūlysime sudalyvauti taip pat šiuose nemokamuose užsiėmimuose. Menas – išlaisvina, padeda atsipalaiduoti, į aplinkinius dalykus žvelgti paprasčiau. Žinoma, kviečiame pasirūpinti ir savo sveikata, užsiregistruoti pas gydytoją profilaktinei apžiūrai arba skirti laiko suplanuotiems vizitams gydymo įstaigose, kurie būtini, norint turėti kuo geresnę sveikatą. Na, o mes visuomet būsime kartu su Jumis! 😊

Gražios vasaros linkėdama,
POLA komanda

POLA liepą

Dalijamės svarbiausiais faktais ir skaičiais apie liepos mėnesį nuveiktus darbus.

POLA kortelės naujienos

– Norime pasidžiaugti, kad per liepą išdalintas POLA kortelių skaičius siekia 500. Šie žmonės, jas įsigiję, papildė mūsų bendruomenės gretas.
– Ir toliau aktyviai bendradarbiaujame su įvairiomis organizacijomis, norėdami geromis naujienomis nudžiuginti POLA kortelių savininkus. Šįkart POLA sulaukė malonios staigmenos iš vasaros stovyklos „Visos mes Ievos“ organizatorių, kurie dovanoja du nemokamus kvietimus (kurių vertė – 500 eurų) apsilankyti šioje stovykloje POLA kortelių savininkėms iš Jonavos ir Klaipėdos. Stovykla, pritraukianti daugybę moterų, vyks liepos 31 d. – rugpjūčio 2 d. Babtyno-Žemaitkiemio dvare.
– POLA kortelių savininkams išdalijome 50 kvietimų į rugpjūčio 14 d. Klaipėdos dramos teatre vyksiantį spektaklį „Saulės vaikai“ir 4 kvietimus į Estijos rankinių varpų ansamblio „Arsis“  koncertą  Alytuje.

Pacientų interesų atstovavimas

 • Reaguodama į planus pertvarkyti Nacionalinį vėžio institutą (NVI) nuo šių metų rugpjūčio 1 d., POLA inicijavo beveik 30 onkologinius pacientus vienijančių organizacijų ir bendruomenių kreipėsi į Premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, Seimo Sveikatos reikalų komitetą, Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijas (ŠMSM). Jų prašoma nepriimti skubotų sprendimų dėl NVI, nes dėl to nukentėtų onkologiniai pacientai, prastėtų gydymo kokybė.
 • POLA kreipėsi į SAM, Valstybinę ligonių kasą (VLK) ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą (Sodrą) prašydama ilginti siuntimų galiojimo laiką ir nustatyti, kad jie galiotų iki tol, kol žmogus yra užregistruojamas medicininės reabilitacijos paslaugoms, nes dabartinis siuntimų galiojimų laikas – per trumpas ir pacientai nespėja užsiregistruoti esant eilės, yra priversti vėl grįžti pas gydytojus.
 • POLA kreipėsi pakartotinai į Vyriausybę, Seimą ir SAM dėl planų pertvarkyti NVI, nes nebuvo išgirsta pacientų pozicija.
 • POLA kartu su NVI ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu surengė spaudos konferenciją dėl Vyriausybės planų skubiai pertvarkyti NVI, neįsiklausant nei į ekspertų, nei į pacientų argumentus.

POLA gyvi susitikimai

Pasibaigus karantinui, POLA pradėjo rengti gyvus susitikimus bendruomenei bei kviečia registruotis ir dalyvauti meno terapijose. Per liepą iš viso gyvų susitikimų įvyko 21, iš kurių 15 – dailės, 5 – izraelietiškų šokių, 2 – šokio-judesio terapijos. Izraelietiškuose šokiuose dalyvavo 18, dailės terapijose – 56, o šokio-judesio terapijoje – 22 žmonės.

Dabar kviečiame registruotis į naujus terapijų susitikimus:

Liepą įvyko daugybė gyvų bendruomenės susitikimų šiose terapijose, tad kviečiame kartu tęsti šią gražią tradiciją ir paskutinį vasaros mėnesį! 😊

Sveikatos raštingumo akademija

POLA tęsia sėkmingai startavusią Sveikatos raštingumo akademiją, kurios metu bendruomenės nariai gali dalyvauti nemokamuose seminaruose aktualiomis temomis apie tai, kaip įveikti vėžinius susirgimus, kur patyrę specialistai dalijasi naudinga informacija ir atsako į rūpimus klausimus.

NEMOKAMI SEMINARAI

Kviečiame registruotis į rugpjūčio mėnesį vyksiančius seminarus:

Taip pat galite rasti ir įvykusių seminarų įrašus:
–        Seminaro „Onkologinės ligos gydymo būdai ir atsistatymas“ įrašas;

–        Seminaro „Gydytojo ir paciento ryšys visais gyvenimo etapais įrašas.

VAIZDO SIUŽETAI

Liepos mėn. publikavome video patarimų ciklą apie tai, kaip įsitraukti į savo ar savo artimojo gydymo, sveikatos priežiūros procesą:
–        Vaizdo siužetas „Kodėl svarbu dalyvauti savo (savo artimojo) sveikatos priežiūros procese“;
–        Vaizdo siužetas „Galbūt man vėžys. Kur man kreiptis?“  
–        Vaizdo siužetas „Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją onkologą?“
–        Vaizdo siužetas „Aktyvus gydymas baigėsi. Kas manęs laukia?“   

LEIDINYS

Liepos mėnesį išleistas ir atspausdintas naujausias POLA paruoštas leidinys „Kaulų sveikata“, kuris yra svarbi Sveikatos raštingumo akademijos dalis. Popierinių leidinių yra POLA namuose, o elektroninę versiją galite bet kada paskaityti www.pola.lt svetainėje.

POLA narių naujienosVilkaviškio katedroje vykusioje onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ surengtoje šventinėje popietėje „Auksinis angelas 2020“ įteikti apdovanojimai POLA direktorei Neringai Čiakienei, valdybos nariui Šarūnui Narbutui, POLA kortelės vadovei Jolitai Vyšniauskienei už indėlį siekiant kuo geresnių sąlygų sveikatos sistemoje onkologiniams pacientams.

Liepos mėnesį bendruomenės „Eivena“ moterys aplankė levandų ūkį Biržų rajone Mockūnuose, Biržų pilį, Kirkilų apžvalgos bokštą, ėjo ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu per Širvenos ežerą link Astravo dvaro. Apsilankyta draugijos narės Dalės Kverevičiūtės fotografijų parodoje „Gyvenimas susideda iš akimirkų“. Paminėta ir Kauno Onkologinės bendruomenės 7 metų sukaktis.

Onkologinė savigalbos Lazdijuose asociacija surengė baidarių žygį Lazdijų rajone – plaukė 12 km. Maros upe ir Ančios ežeru, dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Dusios ežeru plaukiant jachta. Asociacijos nariai aktyviai naudojasi Lazdijų sporto centro treniruokliais, pagal sudarytą grafiką 4 kartus per savaitę. Visą mėnesį vyko individualūs psichologiniai nemokami užsiėmimai, į kuriuos kviečiami ir šeimų nariai. Na, o Lazdijų kultūros centre vyko meno terapijos užsiėmimai, kur buvo galima supažindinti su skirtingomis technikomis, pavyzdžiui, tapymu ant paruoštų eskizų, dailės terapija.

Marijampolės onkologinių pacientų asociacijos „Rūpestėlis“ nariai vyko į Klaipėdą dviejų dienų poilsinei – pažintinei vasaros stovyklai, kurią finansavo Marijampolės savivaldybė neįgaliųjų socialinės integracijos programos lėšomis. Šios išvykos metu bendruomenės nariai lankėsi Jūrų muziejuje, delfinariume, Japoniškame sode Kretingos rajone, taip pat Guruliuose, Šv. Pranciškaus onkologijos centre, kuris dar žinomas kaip „Vilties miestas“. Na, o Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vakaro mišiose kartu su broliais pranciškonais nariai meldėsi už Marijampolės onkologinius pacientus.

POLA istorija

J. Misevičienė: „Šlapimo ir išmatų nelaikymą gali išprovokuoti daugybė ligų“

Pasitelkus medicinos ir mokslo pažangą bei žmogaus užsispyrimą, neretai moteris ir vyrus kamuojantį nemalonų susirgimą – šlapimo ir išmatų nelaikymą – galima sėkmingai išgydyti. Net 80 procentų pacientų, kurie laiku kreipėsi pagalbos į specialistus, šiandien gyvena be šios problemos. Tik svarbiausia nebijoti ir neužsidaryti savyje.

Apie tai kalbamės interviu su Jurga Misevičiene, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) valdybos nare, VšĮ Inkocentras vadove, kuri jau daugybę metų rūpinasi pacientais, susiduriančiais su šiuo negalavimu. Plačiau.  

Kviečiame paremti aukojant!


POLA veiklos vykdomos iš Jūsų gautos paramos ir laimėtų projektų lėšų. Jei POLA informacija, POLA kortelės nuolaidos, konsultacijos ar kita pagalba Jums buvo naudinga, norėtume pakviesti palaikyti organizacijos veiklą. Tai padaryti galite keliais būdais.

Siunčiant SMS žinutę trumpuoju numeriu 1670 įrašius:

 • POLA2 – auka 2 Eur,
 • POLA5 – auka 5 Eur.

Paramai skirtas lėšas pervedant į SEB banką:

 • Sąskaitos nr.: LT 63 7044 0600 0779 8055,
 • Gavėjas: Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijа
 • Paramą skirti per PayPal apmokėjimo būdu:
 •  pradėti spauskite „Donate“.
 • Plačiau apie paramą POLA galite rasti čia.

Dėkojame partneriams!

2021-07-29

POLA PROGRAMĖLĖ