POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Baigėsi spalio mėn. “Kartu padėti lengviau” užsiėmimai

Tęsdami jau ne pirmą kartą vedamą užsiėmimų ciklą „Kartu padėti lengviau“, spalio mėn. susitikimuose kalbėjome apie mitybą, burnos ertmės priežiūrą, pasirengimą įvairiems tyrimams, simptomų valdymą po gydymo, odos priežiūrą ir pragulų prevenciją.

Spalio mėnesio susitikimuose sulaukėme gausaus būrio pacientų į mitybos užsiėmimus. Gydytojai, dietologai pasakojo ir apie teoriją, ir apie praktiką. Visgi, svarbiausi dalykai iš mitybos yra keli: saikas ir malonumas. Saldžiu pyragaičiu mėgautis derėtų tik per šventes, bet šventė neturėtų būti kasdien. O štai, jei maitinsitės sveikai, bet valgydami nejausite malonumo, jūsų kūnas nefiksuos tos naudos, kurią turėtumėte gauti iš naudingųjų maisto medžiagų.

Burnos priežiūros užsiėmimuose gydytojos papasakojo, iš ko atpažinti sveikas dantenas ir ką byloja blogas burnos kvapas, kaip įsivertinti, ar dantis išsivalei gerai, ar ne?

Po radioterapijos ir chemoterapijos 1 iš 4 pacientų pasireiškia burnos sausumas, mediciniškai vadinamas kserostomija: troškulys, poreikis drėkinti lūpas ar čiulpti ledinuką. Ką daryti, kad simptomai būtų lengvesni? Kaip prižiūrėti sudirgusią burnos gleivinę? Ar reikalinga priežiūra protezams, kokia? Apie visa tai kalbėjome spalio mėn. užsiėmimuose ir darsyk kalbėsime gruodį.

Visus suplanuotus POLA renginius galite matyti spustelėję čia.

POLA su NVI ir Kauno klinikomis vykdo projektą „Kartu padėti lengviau“. Specialistų pagalbos užsiėmimai yra skirti tam, kad apie mus kamuojančias problemas ir jų sprendimo būdus sužinotume kuo plačiau. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų“.

POLA PROGRAMĖLĖ