POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Surengti dveji mokymai Onkologinius pacientus vienijančioms asociacijoms ir draugijoms

Spalio 5 ir 6 d. POLA pakvietė savo narius (onkologinius pacientus vienijančias asociacijas ir draugijas) į dviejų dienų mokymus “Kaip išnaudoti e-sveikatos sistemos suteikiamas galimybes” bei “Kokias galimybes pacientui suteikia sveikatos priežiūros sistema”.

Šeštadienį asociacijų ir draugijų vadovai dalyvavo komunikacijos mokymuose apie jos svarbą organizacijoje, POLA valdybos narė JUstina Gustė papasakojo, kodėl svarbu ne tik „daryti“, bet ir apie tai kalbėti, kam ir kaip dažnai reikia „pasakoti“, kaip ir ką „pasakoti“ bei kas yra „tinkama žinutė“.


Socialinių tinklų mokymuose POLA komunikacijos specialistė Edita Grušienė kalbėjo apie Facebook sukūrimą nuo pat pradžios, sukurtos paskyros funkcionalumų išnaudojimą ir pagrindinius kokybiškų postų principus. Praktinėse užduotyse nustatėme auditorijas, analizavome jau turimas socialines paskyras ir dėliojome didžiausias Facebook administratorių klaidas.

Su Sveikatos apsaugos ministerijos eksperte Simona Stankevičiūte ir POLA prezidentu Šarūnu Narbutu  kalbėjome apie e-sveikatos sistemą, status quo: struktūrą ir funkcionalumus, taip pat apie E-sveikatos sistemos ateitį, diskutavome apie pacientų lūkesčius dėl būsimų naujienų e-sveikatoje. Darbo grupių metu aptarinėjome klausimus: jei galėčiau prisidėti prie sveikatos ministerijos veiklos, kokius darbus liepčiau įgyvendinti kuo skubiau, kaip siūlyčiau spręsti neigiamos nuomonės apie e-sveikatos sistemos problemą, ar sutinku, kad valstybė už mokestį suteiktų prieigą prie mano nuasmenintų sveikatos duomenų trečiosioms šalims, kokių funkcionalumų mes, kaip pacientų atstovai, labiausiai pasigendame e-sveikatoje.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas drauge su finansininke Diana Kliminskiene pasakojo apie ataskaitų svarbą, kodėl svarbu jas pateikti laiku ir kokie yra veiklos, finansinių, paramos gavimo ataskaitų pagrindiniai aspektai.

Sekmadienį pasilikome pokalbiams su „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovu Sergėjumis Muravjovu, kuris su auditorija diskutavo apie dažniausiai onkologinių pacientų užduodamus klausimus. O POLA teisininkė Fausta Šimonėlytė pristatė, kokias galimybes pacientui suteikia Lietuvos sveikatos priežiūros sistema.

Mokymai organizuoti įgyvendinant ES Socialinio fondo lėšomis finansuojamus projektus “Kartu sveikti lengviau” ir “Nepakantumo korupcijai sveikatos priežiūros srityje didinimas” bei įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kartu prieš vėžį“.

POLA PROGRAMĖLĖ